27.07.2009 - 11:35

Як заявив голова Ради партії «Справедливість», голова ГРОНУ, система профтехосвіти в цьому році може розвалитися, оскільки нові правила вступу до вузів, відсутність профорієнтації призвело до того, що всі абітурієнти вирішили вступати до вишів. Демографічна криза, відсутність державної турботи про підготовку робітників, безлад при вступі в ВНЗ призвели до того, що кількість вступників, які подали документі до профтехучилищ, складає 10-15% від плану. На тлі неналежного фінансування профтехучилищ, занепаду навчально-матеріальної бази, низької заробітної плати майстрів, викладачів намагання уряду Тимошенко передати профтехосвіту на місця призведуть до остаточного її знищення, захоплення земель і приміщень бізнесом.

Негайно слід обговорити в парламенті, уряді за участю громадськості питання інтеграції професійно-технічної освіти з виробництвом і бізнесом, слід дозволити підприємцям включати витрати на підготовку робітничих кадрів в собівартість продукції, передати допрофесійну підготовку учнів шкіл з 5 класу профтехучилищам, радикальної зміни підготовки незайнятого населення, реформування самого навчального процесу в професійних ліцеях.

Неможна чекати жодного дня, якщо процес затягнеться до осені, то країна може втратити систему підготовки робітництва, будуть закриті сотні профтехучилищ, знищаться традиції і саме головне втратяться кваліфіковані інженерно-педагогічні кадри. А без кваліфікованих робітників економічного відродження України ніколи не буде.

Коментарі, залишені відвідувачами сайту

  1. Профориентация - мудро, ИМХО одни економисты будут, а кому ж у станка стоять?

    Комментарий от kopds — 28/07/2009 @ 21:12

Вибачте, коментування на разі закрито