15.11.2012 - 15:20

Об'єднані ліві і селяниЗАЯВА
Політвиконкому Політради партії
«Об’єднані ліві і селяни»

від 15 листопада 2012 року

     Політвиконком Політради партії «Об’єднані ліві і селяни» вважає вибори народних депутатів України 28 жовтня 2012 року такими, що не відповідають Законам і Конституції України та проведені з грубими порушеннями законодавства.

     Владі олігархів вкотре вдалось роз’єднати Україну на Схід і Захід, спекулюючи на питаннях мови, релігії та історії.

     Партією влади, їхніми кандидатами в народні депутати велася нахабна виборча кампанія з використанням всіх дозволених і не дозволених методів. Відкритий підкуп виборців, застосування адміністративного тиску, залякувань, чорного піару, розповсюдження компрометуючих матеріалів, утиски опозиції – ось ідеологічний арсенал владців. Правоохоронні органи, суди на це все не реагували, займали споглядацьку, провладну позицію.

     На жаль, серед підтриманих виборцями політсил не знайшлося місця лівоцентристам, лівим демократам, соціалістам. Голоси тих, хто готовий підтримати соціал-демократію, демократичний соціалізм розділилися між усіма партіями. Результати виборів показали, що Партія регіонів, незважаючи на всі протизаконні дії, втрачає свій вплив. Характерно, що опозиційні партії, як праві, так і ліві (КПУ) отримали дві третини голосів виборців. Партія влади, використовуючи всі антизаконні засоби – лише 30%. Тривожним є значне зростання підтримки яскраво виражених націоналістичних сил, зокрема партії «Свобода».

     Об’єднані ліві змушені констатувати, що в спробах сфальсифікувати свідомість виборців, результати самих виборів владу підтримували комуністи. КПУ стала на відвертий шлях загравання та співпраці із олігархами. Саме завдяки недалекоглядній позиції керівництва КПУ в Україні жоден кандидат в народні депутати в мажоритарних округах не став депутатом від лівоцентристських сил.

     Вибори продемонстрували безглуздість діючої виборчої системи. Тому Політвиконком Політради партії «Об’єднані ліві і селяни» наполягає на докорінній зміні виборчого законодавства. На часі запровадження відкритих виборчих списків. Слід зняти майновий ценз, замінити грошову заставу, яка унеможливлює участь неолігархічних політичних партій у виборчому процесі, збором підписів. Кардинальних змін потребує принцип формування виборчих комісій. Необхідним є встановлення жорсткої відповідальності чиновників всіх рівнів за використання адмінресурсу та втручання у виборчий процес. Реформування потребує і судова система, яка живе за принципом «чего изволите».

     Об’єктивна оцінка економічної ситуації в Україні показує, що кінець цього року, початок наступного буде характеризуватись спадом економіки, відсутністю бюджетних коштів на виплати пенсій, зарплат, допомог, в т.ч. утримання лікарень, армії, освіти. Криза промислового виробництва, будівельної галузі, скорочення споживання металу Китаєм і навіть закупок залізної руди веде до неминучого скорочення ВВП. Вже сьогодні заблоковані розрахунки бюджетних організацій за компослуги, придбання харчів, ліків. Під загрозою виплати зарплат і пенсій. Ріст цін, бідність будуть зростати.

     Міжнародний осуд, рішення Європейського суду на користь українських політв’язнів, тиск з боку Росії приведуть до ще більшої соціально-економічної і, як наслідок, політичної напруги в Україні.

     У цій кризовій ситуації прозріння людей неминуче. Громадяни все більше розуміють, що тільки справедливий соціально-економічний устрій може вивести Україну з кризи. Але цього не можна досягти без копіткої, повсякденної роботи.

     Настав час єднання всіх справжніх демократичних лівоцентристських сил, які виступають за справедливість, рівність, свободу і демократію.

     Наша мета – формування серйозного лівоцентристського руху в Україні повинна бути головною в наших діях. Об’єднані ліві вважають нагальним питання створення в Україні єдиної партії демократичного соціалізму, яка на президентських та місцевих виборах у 2015 році виступить потужною силою і отримає для суспільства позитивні результати.

     Політвиконком партії закликає всі соціал-демократичні, соціалістичні партії України до об’єднання навколо стратегічної мети - повернення у суспільство соціальної справедливості, рівності, солідарності, свободи і демократії.

     Голова партії
     «Об’єднані ліві і селяни»      С.Ніколаєнко

Коментарі, залишені відвідувачами сайту

 1. Станіславе Миколайовичу!
  Якщо Ви такий праведний: чому не оскаржили вибори в ОВО №185?
  Там теж були порушення від самого початку.
  Навіщо зараз пусті заяви?

  Комментарий от Ольга — 15/11/2012 @ 21:34

 2. У цієї Ольги думки якісь як від представниці владної ПР або продажної КПУ, явно нездорові - якась провокаторша вклинилася.

  Комментарий от Міхал Гай — 16/11/2012 @ 17:48

 3. Треба прямо сказати, що ВО “Свобода” це не просто націоналістична партія, а створене формування з політичних і родинних нащадків дивізійників “СС Галичина” та нацистсько-бандерівської ОУН(р), яка була гітлерівським колаборантом. Їхньому обранню сприяла прийнятий фракціями ПР і ВО “Батьківщини” виборчому закону, який передбачив самовисування по мажоритарних округах грошових мішків для закріплення влади олігархів в Україні надовго, а може назавжди. Про роль особисто О.Мороза не хочу говорити, його велика “заслуга”, що жоден лівий демократ не обраний в парламент, а напередодні виборів навіть закрилася єдина масова газета “Селянська правда від Івана Бокого”.

  Комментарий от Ростислав — 18/11/2012 @ 19:23

 4. Шан.Ростиславе! Залиште поки “Свободу” в спокої - вона вже скоро буде “воювати” у ВР, а Ви де знаходитесь? Блудите, як більшість лівих, то ж визначайтесь, щоб не бути “багном-болотом”!

  Комментарий от Міхал Гай — 22/11/2012 @ 19:40

 5. Ще скажу прямо Ростиславу та іншим щодо “Свободи” свою думку: не такі вони страшні, як це малюють НКВДяки, комуняки та їхні посіпаки, російсько-ПіСУАРівські шовіністи!
  Радикалізм - це погано, але з ними треба все ж співпрацювати для повалення діючеї злочинно-олігархічної влади, там є й здорові сили. Думаю ще, що настане час визнання не бандитів, а вояків УПА воюючою стороною ІІ-ої Світової, такими ж визволителями, як радянських бійців. То ж закликаю не дуже ворогувати з ВО “Свобода”, а знаходити точки дотику і “воювати” разом за справедливість1

  Комментарий от Міхал Гай — 23/11/2012 @ 20:32

Вибачте, коментування на разі закрито