9.07.2013 - 09:35

g103Заява
Політвиконкому партії «Об’єднані ліві і селяни»
від 9 липня 2013 року

Партія «Об’єднані ліві і селяни» з болем констатує про незадовільний стан дитячого харчування в дитсадках, школах, інтернатах, ПТУ і вузах України. Ця справа сьогодні здійснюється безсистемно, не фахово і з великим ступенем тінізації. Частина навчальних закладів передала їдальні в оренду, частина залишила їх у себе, у деяких університетах взагалі позбулися їдалень.

Процес харчування нині є безконтрольним з боку держави, місцевих рад. Незрозуміла, тіньова система тендерів привела до того, що ця архіважлива справа опинилась в руках ділків. Звідси приголомшуючі репортажі про отруєння дітей, тепер вже в столиці, про ціни на продукти харчування в кілька разів вищі ринкових. Грошей на повноцінне харчування в місцевих радах, у батьків немає, а той мізер, що виділяється розкрадається. Неможливо нагодувати учня за 5-7 гривень на обід, а малюка в дитсадку за 15-20 гривень в день. Держава харчує в школах лише початкові класи та пільгові категорії в старшій школі. Решта – хто як хоче! Звідси масові випадки отруєнь, голодні діти, величезна кількість хворих дітей. Медична статистика говорить, що 90% школярів-випускників школи є нездоровими, вражені хронічними захворюваннями. Яке ж майбутнє у цих юнаків і дівчат, що чекає Україну?

На нашу думку, потрібен системний підхід до цієї проблеми. Слід відмовитись від існуючої моделі харчування, вибудувати нову, яка б зупинила отруєння дітей. Місцеві ради, адміністрації мусять мати в своїй діяльності пріоритетом здорове харчування дітей. Потрібна серйозна державна програма «Харчування дітей», створення в кожному місті, районі комунальних закладів дитячого харчування з жорстким контролем за цим процесом з боку громади, місцевих депутатів і, перш за все, батьків.

У цей же час українські селяни, фермери не розуміють, як можна в сезон купувати для школярів капусту по 8 гривень, а цибулю по 5 гривень, коли вони готові продавати для дітей в десять разів дешевше. Тим більше, що частина їхньої продукції просто гине. Фермери готові по низьким цінам в рахунок податків поставляти якісну продукцію дітям. І це лише один аспект проблеми харчування. Використання наявної бази навчальних закладів, будівництво овочесховищ, віднесення витрат їдалень на комунальні послуги на навчальний заклад, введення в штат кухарів - привело б до серйозного здешевлення їжі в їдальнях і росту її якості. Заміна старого енергоємного обладнання на енергозберігаюче здешевила б також на третину вартість приготування їжі.

Ми вважаємо, що кожна дитина повинна щоденно з‘їсти свіже яблуко, випити склянку молока, мати овочі, отримати необхідну кількість вітамінів, жирів, білків і вуглеводів. Це повинно стати правилом. Єдині, хто постраждає від такої реформи, на нашу думку – це ті, хто брав хабарі за злочинні схеми закупівлі продуктів.

Об’єднані ліві з прикрістю констатують, що найзанедбанішою ланкою залишається студентське харчування. Слід реанімувати студентське харчування, продумати шляхи його здешевлення і росту якості. Це вже функція ректорів вузів і міносвіти.

Політвиконком партії вважає недопустимим замовчування проблеми харчування з боку мінохорони здоров’я. Прикрою помилкою також є закриття МОЗ підготовки санітарних лікарів в медичних університетах, зокрема в Дніпропетровському, реорганізації (читай знищення) цієї служби. Роль цієї служби при контролі за якістю харчування дітей , всіх громадян була надзвичайною. Прикриваючись гаслом «свободу бізнесу», спрощенням дозвільних процедур країна поставлена на грань епідеміологічного краху.

Ми звертаємось до Президента, Уряду України з вимогою врахувати наші пропозиції, організувати повноцінне харчування дітей.

Ми переконані - не європейські чемпіонати з футболу чи баскетболу мусять бути державними пріоритетами, а здоров‘я громадян, особливо дітей.

Голова партії           С.Ніколаєнко

Коментарі, залишені відвідувачами сайту

  1. Все по делу! Надо рекомендовать всем обл. Организациям направить письма ОГА с анализом местной ситуации, потребовать публично реакции. Детей надо беречь.

    Комментарий от Павлов — 09/07/2013 @ 12:32

  2. Класна і гостра тема. Ми в Кривому розі це зробимо.

    Комментарий от Соловейко — 11/07/2013 @ 10:55

Вибачте, коментування на разі закрито