4.07.2013 - 16:35

Об'єднані ліві і селяниЗаява
Політвиконкому партії «Об’єднані ліві і селяни»
від 4 липня 2013 року

Останнім часом українське суспільство з тривогою спостерігає за подіями в райцентрі Врадіївка Миколаївської області. У цьому селищі виник конфлікт між громадянами і міліцією.

Згідно із Законом про міліцію, вона повинна стояти на сторожі законності, захищати громадян від насилля та злочинів. Разом із тим працівники районного відділу міліції регулярно вдавались до рекетирства, вимагали кошти з підприємців, застосовували фізичне насилля при здійсненні своїх службових обов’язків. Апогеєм беззаконня стало зґвалтування жінки за участю міліціонерів.

Ця подія викликала бурю гніву у мешканців райцентру, які хочуть справедливого суду над ґвалтівниками. Проте місцеві правоохоронні органи - прокуратура, міліція вдались до маніпуляцій і намагалися вивести з-під удару «своїх». Розгнівані громадяни почали трощити районний відділок міліції. А реакція Київської влади та керівників Миколаївської області була запізнілою. Жителі селища з недовірою поставились до запевнень чесно у всьому розібратись голови облдержадміністрації М. Круглова, не захотіли його слухати і вигнали з мітингу.

Ігнорування правоохоронцями, виконавчою владою, місцевими радами українського законодавства останнім часом набирає системного характеру. Правовий нігілізм, зневага до своїх громадян, вседозволеність, хабарництво, рекетирство в погонах стає нормою життя. Події у Врадіївці, Первомайську, побиття журналістів у Києві 18 травня, рейдерство, непоодинокі випадки захоплення громадянами адміністративних приміщень по всій країні говорять про кризу державної машини. Не помічати цього влада і суспільство не можуть. Адже за результатами соціологічних опитувань більше половини громадян готові виходити на організовані акції протесту, немало людей хочуть відстоювати свої права із зброєю в руках.

Аналіз ситуації свідчить про те, що в Україні назріли об’єктивні зміни, як повітря витребувані справедливість і законність, деолігархізація країни. Необхідні зміни до діючого законодавстві, які б поставили під контроль місцевих громад діяльність органів виконавчої влади та силових структур. Необхідно ліквідувати адміністрації в районах і областях, а їхні функції передати виконкомам відповідних рад. Слід запровадити постійну звітність голів сіл, селищ, міст, районів та начальників відділів і управлінь міліції перед громадянами. У разі недовіри до них – посадовці повинні звільнятись. Слід законодавчо заборонити олігархам бути членами Уряду, парламентарями, лобіювати свої інтереси в органах влади.

Кардинального реформування потребує діяльність Міністерства внутрішніх справ, прокуратури і судів. Необхідна переатестація всіх працівників міліції за участю громадськості. Треба суттєво скоротити число міліціонерів, особливо в керівній ланці, налагодити чітке фінансування. Регулярне недофінансування міліції привело до т.з. госпрозрахунку, її підпорядкуванню бізнесу та тіньовим структурам. З цим миритися не можна. Докорінних демократичних реформ потребують навчальні заклади системи МВС, де квітне корупція і хабарництво. Вкрай важливо, щоб судді місцевих судів обиралися населенням, а прокуратура нарешті позбулась каральних функцій і перетворилася із засобу переслідування опозиції в орган захисту державних інтересів.

Звертаємося до Парламенту, Президенту, Уряду з вимогою розглянути ситуацію, яка склалася в Україні, в тому числі у Врадіївському районі, та вжити заходів щодо її оздоровлення. Останні події в державі, у Миколаївській області, зокрема, переконують нас ще раз у необхідності зміни вектору розвитку країни, переході від ліберально-олігархічної моделі до соціально-справедливого правового устрою.

Голова партії            С.Ніколаєнко

Коментарі, залишені відвідувачами сайту

 1. Не в брову, а в око!!

  Комментарий от Ратушний — 04/07/2013 @ 18:13

 2. Пора издавать николаевскую трилогию:”Изнасилованные…” Варианты - “и сожженные”, …”милицией”, …”законом”.

  Комментарий от rezerv — 05/07/2013 @ 3:24

 3. События во Врадиевке будут использовать в политических целях многие.
  Вопрос в другом - будут ли они испльзоваться для дешёвого “поднятия” своего рейтинга или они послужат толчком по разработке законодательной базы которые исключала бы бы такие позорные факты в наших правоохранительных органах.
  Одними заявлениями и лозунгами какими бы они красивыми не были, тут стену не пробёшь - нужна кропотливая законодательная работа, нужены знания и интелект, что бы эти законы хотя бы разработать.
  Тут целесообразно сформировать хотя бы небольшой грант (1-2 тысячи гр.) и обявить конкурс среди студентов юридических вузов страны. Условием конкурса предусмотреть в проекте закона “О милиции”, “Судах”, “Прокуратуре” и т.д. тех положений, которые упоминает лидер партии. Уверен такой материал появиться и материализуется и хотя такие изминения вряд ли будут приняты в ближайшее время но молодёжь задумаеться над проблемой, а это уже маленький шаг к построению правового общества да и популяризации деятельности партии.

  Комментарий от Владимир — 05/07/2013 @ 22:15

Вибачте, коментування на разі закрито